15 październik 2020

Mokra nawierzchnia zaskoczyła kierowców

fot. KMP w Grudziądzu
Do trzech niebezpiecznie wyglądających zdarzeń drogowych doszło wczoraj. Dwa z nich na drodze krajowej numer 16 i jedno na drodze krajowej numer 55. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. W wyniku zdarzeń drogi były zablokowane przez kilkadziesiąt minut.
REKLAMA

Wczoraj (14.10.20) doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Niestety i w tych przypadkach kierowców zaskoczyła pogoda, a w szczególności opady deszczu i mokra nawierzchnia. Kierowcy zapomnieli, że droga hamowania na mokrej nawierzchni znacznie się wydłuża i należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

O pierwszym zdarzeniu, które miało miejsce w miejscowość Kłódka na drodze krajowej numer 16, mundurowi zostali zaalarmowani o godzinie 12:00. Patrol policji, który przybył na miejsce ustalił, że 32-letni kierujący mercedesem sprinterem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze drogi, a następnie doprowadził do wywrócenia się pojazdu na bok. Droga była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Aby postawić pojazd na koła był potrzebna pomoc strażaków. Kierujący był trzeźwy.

Na tej samej drodze o godzinie 15:00, również kierujący samochodem marki Mercedes, 57-letni mieszkaniec Grudziądza, również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Na szczęście kierującemu nic się nie stało. Z uwagi na uszkodzenia pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.

Do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem pojazdu ciężarowego doszło w miejscowości Biały Bór, to jest na drodze krajowej numer 55. Z ustaleń mundurowych, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wynika, że 22-letni kierujący ciężarową scanią nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford Fiesta, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Niestety droga hamowania ciężarowej scanii na mokrej nawierzchni okazała się być zbyt długa w wyniku czego z dużą siłą uderzyła w stojącego forda. Na szczęście 44-letnia kierująca tym pojazdem oraz pasażer nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

Wszystkie te zdarzenia zostały zakwalifikowane przez funkcjonariuszy jako kolizje drogowe. Na wszystkich sprawców zostały nałożone mandaty i punkty karne.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
20253
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany