8 wrzesień 2020

Motorowerem do sklepu

fot. KMP w Grudziądzu
Wczoraj (7.09) policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Toruńskiej w Grudziądzu motorowerzysta wjechał do środka sklepu, a następnie uciekł. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz odpowie za swoje zachowanie.
REKLAMA

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (7.09) o godz. 16:20 na ul. Toruńskiej w Grudziądzu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że kierujący motorowerem jadąc ulicą Kwiatową nie wyhamował przed skrzyżowaniem z ulicą Toruńską i z całym impetem wjechał przez drzwi do jednego ze sklepów na ul. Toruńskiej. Następnie pozostawił wewnątrz sklepu rozbity motorower i uciekł. Na szczęście pracownikom sklepu nic się nie stało. Policjanci z „drogówki” wraz z technikiem kryminalistyki wykonali na miejscu szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu, także dokumentację fotograficzną.

W wyniku pracy grudziądzkich kryminalnych dzisiaj udało się zatrzymać sprawcę zdarzenia. Okazał się nim dobrze znany grudziądzkim stróżom prawa mieszkaniec Grudziądza, wcześniej karany za wykroczenia i przestępstwa przeciwko mieniu.

W trakcie prowadzonych czynności przez śledczych okazało się, że motorower, którym się poruszał był przez niego dwa dni wcześniej skradziony. Teraz odpowie przed sądem za kradzież i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara grzywny oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl (Autor: podkom. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany