22 listopad 2022

Narkotyki i nielegalny hazard w grudziądzkim mieszkaniu

zdjęcie: Narkotyki i nielegalny hazard w grudziądzkim mieszkaniu / fot. KMP w Grudziądzu
fot. KMP w Grudziądzu
Policjanci z wydziału kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali w Grudziądzu lokal, w którym organizowano nielegalne gry hazardowe. W trakcie przeszukania zabezpieczono środki narkotyczne
REKLAMA

Na początku listopada policjanci z grudziądzkiej komendy wraz z przedstawicielami Służby Celno-Skarbowej z Torunia brali udział w przeszukaniu lokalu, w którym organizowano gry hazardowe. Po siłowym wejściu do mieszkania w centrum miasta ujawnili 4 automaty do wykonywania nielegalnego procederu.

Dodatkowo w trackie akcji zatrzymano 3 osoby w związku z posiadaniem środków narkotycznych. 60-letni grudziądzanin miał w mieszkaniu kilkanaście torebek z białą substancją o wadze blisko 400 gram. Wstępna ekspertyza wykazała, że jest to środek psychoaktywny 2C-B, którego posiadanie w takiej ilości jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec osoby zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Wobec dwóch pozostałych osób jest prowadzone dochodzenie w związku z posiadaniem środków odurzających, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli maszyny i prowadzą odrębne postępowanie, związane z organizowaniem nielegalnego hazardu.

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
-0.5°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:34
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2022-11-27 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-03 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 17:00
miejsce
Hala Sportowa Lotnisko Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany