29 lipiec 2019

Niecodzienna kolizja drogowa

fot. KMP w Grudziądzu
Policjanci z Grudziądza likwidowali skutki niecodziennej i groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Zdarzenie spowodował kierowca hondy, który nie zapanował nad autem z automatyczną skrzynią biegów. Rozpędzony samochód zatrzymał się dopiero po tym jak uderzył w budynek. Na szczęście w pobliżu nie było osób i w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Mundurowi ukarali kierowcę mandatem.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sobotę (27.07.19) na ul. Kalnikowej w Grudziądzu. Za kierownicę zaparkowanej hondy wsiadł 25-letni mężczyzna, który uruchomił niedawno nabyty pojazd. Samochód z automatyczną skrzynią biegów od razu z impetem ruszył do przodu, a jego kierowca zupełnie nie panował nad tym co się dzieje. Honda taranowała wszystko co było na jej drodze. Pojazd zatrzymał się dopiero po tym jak przejechał przez chodnik i uderzył w schody budynku, po drodze przewracając znak drogowy i uszkadzając słup z latarnią uliczną.

O zdarzeniu zostali zaalarmowani policjanci. Funkcjonariusze na miejscu zastali roztrzęsionego kierowcę, którym okazał się 25-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna został sprawdzony na zawartość alkoholu–był trzeźwy. Sprawca kolizji miał prawo jazdy, ale zupełnie nie poradził sobie w prowadzeniu auta z automatyczną skrzynią biegów. Kierowca miał dużo szczęścia, że w pobliżu nie było żadnych osób i nie wyrządził nikomu krzywdy. Zdarzenie skończyło się na stratach materialnych i mandacie, który policjanci wypisali kierowcy.

Niecodzienna kolizja niech będzie przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy po raz pierwszy wsiadają do aut z automatyczną skrzynią biegów i nie mają pojęcia jak się zachować.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
942
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany