19 październik 2020

Nieodpowiedzialny kierowca pchał samochód na autostradzie

fot. KMP w Grudziądzu
„Mężczyzna pcha samochód na nieoświetlonym odcinku autostrady A1”. Takie zgłoszenie otrzymał dyżurny policji dzisiejszej nocy. Natychmiast wysłał w to miejsce patrol policji, który zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.
REKLAMA

Policjanci ponadto ustalili, że mieszkaniec Kwidzyna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Autem zajęła się pomoc drogowa, natomiast o dalszym losie 25-latka zdecyduje teraz sąd. Mężczyzna odpowie za przestępstwo złamania zakazu i wykroczenie w ruchu drogowym.

Policja radzi!

W chwili, kiedy do awarii dochodzi na autostradzie pierwszym krokiem jest ustawienie trójkąta ostrzegawczego w odległości 100 metrów od pojazdu oraz włączenie świateł awaryjnych. Następnie jeśli samochód nam na to pozwala należy kierować się bezpośrednio na pas awaryjny. Pojazd w odpowiednio oznaczony sposób nie będzie zagrażał bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. W kolejnym kroku istotne jest wezwanie stosowanych służb ratunkowych. Uzyskamy pomoc dzwoniąc pod numer 112, kontaktując się z obsługą autostrady lub firmą zajmującą się autoholowaniem na autostradzie. Zaleca się, by kierowca samochodu stojącego na pasie awaryjnym przebywał poza barierkami autostrady. Dlaczego? Mimo iż nie ma określonych przepisów dotyczących miejsca pobytu kierowcy zepsutego auta inni uczestnicy ruchu mogą doprowadzić do kolizji w związku z nieuwagą. Bezpieczniej jest kiedy kierowca pozostaje poza pojazdem.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany