16 styczeń 2023

Nocna wycieczka zakończona dachowaniem

fot. KMP w Grudziądzu
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek na drodze wojewódzkiej w miejscowości Pokrzywno. Dachował tam bus. Kierowca i pasażer po wyjściu z pojazdu oddalili się z miejsca kolizji. Jak się potem okazało, mieli powód.
REKLAMA

W miniony piątek (13.01) tuz po godzinie 2.00 do grudziądzkiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Pokrzywno. Dyżurny zadysponował do tego zdarzenia załogę ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Na miejscu zastali wywrócony na dach pojazd renault. Świadek będący na miejscu przekazał mundurowym, że tuż po zdarzeniu z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn, którzy po chwili oddalili się w nieznanym kierunku.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Grudziądza, 18 i 19- latka około 3 km dalej w miejscowości Okonin. Swoje zachowanie tłumaczyli obawą odpowiedzialności za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień – do czego przyznał się młodszy z nich. Dodatkowo ich zachowanie w trakcie czynności wskazywało, że mogli znajdować się pod wpływem środków odurzających.

Od obu mężczyzn pobrano krew do badań na zawartość środków narkotycznych. Wyniki tych badań oraz efekty policyjnego dochodzenia wykażą czy kierowca w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem środków zakazanych. Za taki czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Jazda bez uprawnień zagrożona jest również grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie mniejszy niż 6 miesięcy.

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Grudziądz
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:26
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-02-11 10:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-11 12:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-17 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-18 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany