Odpowie za zniszczenie mienia

W piątek (8.05) policjanci pojechali na ul. Kustronia w Grudziądzu, gdzie mężczyzna niszczył ogrodzenie i barierki w rejonie trafostacji. W czasie interwencji agresywny 40-latek uszkodził również policyjny radiowóz.
REKLAMA

Około godz. 23:30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kustronia mężczyzna niszczy ogrodzenie i barierki ochronne w rejonie trafostacji. Natychmiast na miejsce wysłał patrol, który po przybyciu zauważył agresywnego mężczyznę, który niszczy ogrodzenie i rozrzuca je na jezdni. Interweniujący policjanci natychmiast obezwładnili go i założyli mu kajdanki. Podczas interwencji sprawca umyślnie uderzył głową w maskę policyjnego radiowozu powodując jej uszkodzenie.

Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec Grudziądza, dobrze znany grudziądzkim mundurowym. W czasie prowadzonych czynności stwierdzono, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie wskazało blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Noc spędził w policyjnym areszcie.
W sobotę (9.05) mundurowi przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia, za który odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany