2 czerwiec 2020

Oślepiło ją słońce

fot. KMP w Grudziądzu
Kierująca skodą fabią w wyniku oślepiającego słońca potrąciła rowerzystkę na ul. Waryńskiego w Grudziądzu. Takie tłumaczenie usłyszeli policjanci, którzy przyjechali na miejsce kolizji.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj (01.06) o godzinie 8:10 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na ul. Waryńskiego w Grudziądzu. Natychmiast wysłał w to miejsce policjantów z drogówki. Na miejscu mundurowi ustalili, że 65 letnia kierująca skodą fabią wjeżdżając na ul. Waryńskiego z kierunku ul. Jana Pawła II nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 32 letniej kierującej rowerem i doprowadziła do jej potrącenia. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawczyni tłumaczyła się, że nie widziała kierującej rowerem, gdyż oślepiło ją słońce.

Policjanci zakończyli interwencję nakładając na kierującą skody mandat i punkty karne.

Funkcjonariusze apelują o zwracanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów czy skrzyżowaniach. O tej porze roku często występuje oślepiające słońce, szczególnie w godzinach porannych. W wielu przypadkach utrudnia ono ocenienie nam sytuacji czy też dostrzeżenie innego uczestnika ruchu. By zapobiegać skutkom oślepienia i zabezpieczyć się sprzeciw zagrożeniu, jakie niesie ze sobą to zjawisko, warto mieć zawsze ze sobą okulary przeciwsłoneczne (zwłaszcza modele z polaryzacją). Ponadto należy zadbać o czyste szyby oraz wyrobić sobie nawyk automatycznego zdjęcia nogi z gazu, gdy zostajemy oślepieni przez słońce.

Wszystko dla bezpieczeństwa naszego i innych użytkowników drogi.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany