7 wrzesień 2020

Policjanci kontrolowali przestrzeganie obostrzeń w placówkach handlowych

fot. KMP w Grudziądzu
Grudziądzcy policjanci systematycznie patrolują miejsca przestrzeni publicznej, gdzie gromadzi się wiele osób i sprawdzają, czy przestrzegane są przepisy sanitarne. Jeśli nie dostosujemy się do obowiązujących ograniczeń możemy zostać ukarani grzywną w wysokości do 500 zł.
REKLAMA

W minionym tygodniu grudziądzcy policjanci sprawdzali małe osiedlowe sklepy, a także markety i galerie handlowe pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Zasady są proste - odległość co najmniej półtora metra od innych klientów, dezynfekcja dłoni i zasłonięte usta oraz nos. Większość mieszkańców stosuje się do obowiązującego przepisu mówiącego o noszeniu maseczek w zamkniętych miejscach publicznych. Niekiedy zdarzają się osoby, które zapominają o tym obowiązku. O tym właśnie przepisie przypominali policjanci z grudziądzkiej komendy podczas patrolowania obiektów handlowych.
Przypominamy!
Osoby, które dopuszczają się łamania prawa, mogą spodziewać się konsekwencji. Stróże prawa mogą nałożyć na osoby popełniające wykroczenia mandat w kwocie do 500 złotych. Istnieje także możliwość skierowania wniosku o ukaranie do sądu, gdzie wysokość nałożonej grzywny może wynieść nawet

do 5000 złotych.
Ponadto o łamaniu obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem informowany jest również sanepid. Służby sanitarne niezależnie od wyciągniętych konsekwencji przez stróżów prawa, mają możliwość nałożenia kary w wysokości do 30 tys. złotych.
Pamiętajmy, że wprowadzone ograniczenia mają działać nie przeciwko, ale dla dobra mieszkańców. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia.

 
źródło: policja.pl (Autor: podkom. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany