Policjanci współorganizatorami XII Grudziądzkiego Forum Porozumienia w Szkole

fot. KMP w Grudziądzu
W Centrum Kultury Teatr odbyła się dwunasta konferencja pod nazwą „Forum Porozumienia w Szkole”, którego jednym z organizatorów była Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. W tym roku omawianymi tematami były między innymi bezpieczeństwo w placówkach oświatowych oraz problem uzależnień.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
241
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj (18.02.2020) w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbyło się dwunaste „Forum Porozumienia w Szkole”, które zorganizowali wspólnie Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. Tegoroczna edycja Forum została poświęcona sprawom bezpieczeństwa oraz uzależnień.

Poza przedstawicielami lokalnych władz samorządowych miasta Grudziądza i powiatu grudziądzkiego, dyrektorami szkół i placówek oświatowych, w uroczystości wzięła również udział przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Małgorzata Brola. Towarzyszyła jej ekspert Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy kom. Monika Herman.

Konferencję rozpoczął wokalny występ Julii Szynickiej - grudziądzanki, uczennicy Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gedanese w Gdańsku. Następnie jako jeden z prelegentów wystąpiła Maria Gadziomska - psychoterapeutka i specjalista w zakresie udzielania pomocy ofiarom przemocy, która opowiedziała o wychowaniu i jego wpływie na kształtowanie się wzorców rodzinnych.

Kolejny wykład wygłosił dr Marek Jeznach - ekspert ds. terroryzmu, który poruszył temat bezpieczeństwa w szkole oraz przygotowania jej na wypadek sytuacji kryzysowej lub zagrożenia o charakterze terrorystycznym.

Uczestnicy konferencji wysłuchali również monodramu o tym jak nałóg niszczy życie człowieka autorstwa Lecha Dyblika - aktora i pieśniarza. Występ wzbudził wielkie zainteresowanie i poruszenie na widowni, ponieważ był oparty o własne doświadczenia aktora.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
241
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany