21 październik 2020

Poranek z nietrzeźwymi kierującymi

fot. KMP w Grudziądzu
Kolejnych dwóch mieszkańców Grudziądza odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Jeden z nich nie posiadał w ogóle prawa jazdy.
REKLAMA

Dziś (21.10.20) zaledwie w czasie jednej godziny policjanci z grudziądzkiej grupy „Speed” wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Oboje staną przed sądem.

Tuż przed godziną 9:00 na ulicy Portowej w Grudziądzu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego kierującego fordem. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Po badaniu na urządzeniu do badania zawartości alkoholu okazało się, że mężczyzna ma blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Grudziądzanin już stracił prawo jazdy.

Natomiast na ulicy Rapackiego w Grudziądzu tuż po godzinie 10:00 do kontroli drogowej został zatrzymany 33-latek, który kierował mazdą. I w tym przypadku podejrzenia funkcjonariuszy były zasadne. Policyjne urządzenie wskazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mundurowi ustalili, że 33-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Pierwszemu kierującemu grozi kara grzywny, drugiemu do dwóch lat pozbawienia wolności, a ponadto zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują o rozsądek i nie wsiadanie za kółko na „podwójnym gazie”.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany