15 wrzesień 2020

Rozbójnicy dotkliwie pobili 65-latka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w czwartek napadli na 65-latka. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do mieszkania wraz z pokrzywdzonym weszło co najmniej dwóch sprawców, którzy następnie doprowadzili go do bezbronności i ukradli mienie o wartości kilkuset złotych. Grozi im kara do 18 lat więzienia.
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce w czwartek (10.09.2020). Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony do swojego mieszkania wszedł z dwiema kobietami i dwojgiem mężczyzn. Tam został dotkliwie pobity, kiedy nie zgodził się na wydanie pieniędzy napastnikom. Sprawcy zabrali mienie o wartości kilkuset złotych i uciekli z mieszkania przed przyjazdem policji.
Na miejsce został skierowany patrol oraz grupa dochodzeniowo śledcza. Policjanci zabezpieczyli ślady, a następnie przesłuchali świadków. Dzięki wnikliwej analizie zabezpieczonych dowodów, mundurowi bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, pomimo tego, że pokrzywdzony został zabrany do szpitala i nie był w stanie podać szczegółów odnośnie zaistniałego zdarzenia.
Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika że w zdarzeniu brały udział 37 i 53-letnia kobieta oraz 33 i 38-letni mężczyzna - doskonale znani grudziądzkim stróżom prawa. Wszyscy zostali zatrzymani już następnego dnia w godzinach rannych. W toku czynności ustalono, że głównymi napastnikami byli mężczyźni. Z uwagi na to, kobiety zostały przesłuchane i zwolnione, natomiast mężczyźni w sobotę (12.09) zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Grudziądzu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował rozbójników na okres 3 miesięcy. Z uwagi na wcześniejsze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, sprawcom grozi do 18 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl (Autor: podkom. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany