9 listopad 2023

Sąd aresztował parę włamywaczy do domów jednorodzinnych

zdjęcie: Sąd aresztował parę włamywaczy do domów jednorodzinnych / pixabay/7835273
Sąd aresztował kobietę i mężczyznę, którzy włamywali się do domów jednorodzinnych oraz kradli pieniądze i biżuterię, a wpadli podczas kradzieży szuflady lodówki z mrożonym mięsem z pomieszczenia gospodarczego - poinformowała w czwartek kom. Wioleta Burzych z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.
REKLAMA

Zatrzymania 32-letniej kobiety i 67-letniego mężczyzny dokonali policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy i komendy powiatowej w Żninie.

Policjanci ze Żnina sprawą zajmowali do zeszłego roku, kiedy doszło do szeregu włamań do domów jednorodzinnych w gminach Barcin i Łabiszyn. W działania włączyli się funkcjonariusze z KWP. Sprawcy włamań zostawali po sobie niemalże idealny porządek, a pokrzywdzeni czasem dopiero po kilku dniach orientowali się, że stracili kosztowności.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali sprawców. "W rezultacie, policjanci w minioną sobotę, zatrzymali w powiecie inowrocławskiego 32-letnią kobietę i 67-letniego mężczyznę, bezpośrednio po tym, jak działając w porozumieniu, włamali się do pomieszczenia gospodarczego, z którego ukradli szufladę z mrożonym mięsem, gdyż w tym przypadku prawdopodobnie nic cenniejszego nie znaleźli" - zaznaczyła kom. Burzych.

W samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, funkcjonariusze znaleźli m.in. kominiarkę, rękawiczki i latarki oraz narzędzia do pokonywania zabezpieczeń. W wyniku przeszukań miejsca zamieszkania pary, w powiecie aleksandrowskim, policjanci znaleźli i zabezpieczyli liczną biżuterię: pierścionki, kolczyki, łańcuszki i zegarki, które częściowo zostały rozpoznane przez pokrzywdzonych.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym blisko 10 zarzutów kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych. Sąd, na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował 32-latkę i 67-latka na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

"Aresztowani mogą mieć na swoim koncie kilkanaście włamań do domów. Najczęściej domy i ich mieszkańcy byli wcześniej obserwowani, a sprawcy byli bardzo ostrożni podczas wyboru potencjalnych ofiar" - dodała kom. Burzych.(PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-6.6°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany