15 listopad 2023

Sąd w Tucholi aresztował podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

zdjęcie: Sąd w Tucholi aresztował podejrzanego o usiłowanie zabójstwa / pixabay/6947614
Sąd w Tucholi w środę aresztował na trzy miesiące 39-letniego mężczyznę, który ugodził nożem w plecy 45-letnią pracownicę bura rachunkowego. Wcześniej mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa - poinformował szef tucholskiej Prokuratury Rejonowej Marcin Przytarski.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w biurze rachunkowym w Tucholi, w którym pracowała poszkodowana kobieta. Podejrzany był klientem biura. Mężczyzna po zadaniu jednego ciosu nożem nie oddalił się z budynku. Gdy przyjechała policja, zastała go leżącego na podłodze z rękoma założonymi za głową i nikt go nie trzymał. Kobieta trafiła do szpitala, ale po udzieleniu pomocy została zwolniona do domu.

"Mężczyźnie ogłoszono zarzut usiłowania zabójstwa i został on przesłuchany. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia, wskazując motywy i okoliczności czynu, które będą weryfikowane w toku dalszego postępowania. Wstępne badania po zatrzymaniu wykazały, że był trzeźwy. Podejrzany zostanie poddany badaniom psychiatrycznym" - powiedział PAP prokurator rejonowy.

Prokurator nie udzielił informacji dotyczących wyjaśnień podejrzanego, w tym motywów działania.

Sąd Rejonowy w Tucholi, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

rau/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-5.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany