3 listopad 2022

W okresie Wszystkich Świętych na drogach doszło do ponad 330 wypadków; zginęło 31 osób

zdjęcie: W okresie Wszystkich Świętych na drogach doszło do ponad 330 wypadków; zginęło 31 osób / fot. PAP
fot. PAP
Policjanci podsumowali zdarzenia drogowe w okresie Wszystkich Świętych. Od piątku do wtorku doszło do 334 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 373 zostały ranne. W trakcie działań policjanci zatrzymali ponad 1,9 tys. kierowców na tzw. podwójnym gazie.
REKLAMA

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przekazał w rozmowie z PAP, że podczas ostatniego dnia policyjnych działań związanych z okresem Wszystkich Świętych na drogach doszło do 48 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 47 zostało rannych. "We wtorek funkcjonariusze zatrzymali 314 nietrzeźwych kierujących. 29 razy interweniowali w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h" - podkreślił policjant.

"Niestety wśród ofiar 2 listopada są dwie osoby piesze. Jedna z nich została potrącona przez tramwaj w Krakowie. Do drugiego tragicznego zdarzenia doszło w woj. zachodniopomorskim, gdzie podczas cofania samochód ciężarowy najechał na 70-letnią kobietę, która zginęła na miejscu" - podał.

Nadkomisarz podkreślił, że wtorek był ostatnim dniem policyjnych działań związanych z zabezpieczeniem okresu Wszystkich Świętych. "Od piątku do wtorku odnotowaliśmy na drogach 334 wypadki, w których zginęło 31 osób, a 373 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1906 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Ujawnili też 376 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h" - przekazał.

Dodał przy tym, że średnio służbę w tym czasie pełniło ponad 5300 policjantów ruchu drogowego. "Najwięcej w świąteczny dzień 1 listopada, kiedy było ich 6,5 tys. na drogach" - zaznaczył.

Według danych KGP, porównując tegorocznych okres Wszystkich Świętych z analogicznym czasem w zeszłym roku, statystyki są niższe poza liczbą zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. "Przez sześć dni w tym roku zatrzymaliśmy 1906 kierowców na tzw. podwójnym gazie, gdzie w analogicznym okresie zeszłego roku było ich 1717. W tym roku było o 130 wypadków mniej, 10 ofiar mniej oraz mniej o 164 osób rannych" - wyliczył. Podał też, że podczas tegorocznych działań policjanci zatrzymali o 337 kierowców mniej za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

"Policyjne działania jeżeli chodzi o okres Wszystkich Świętych zostały zakończone, natomiast policjantów na drogach nie zabraknie. Spodziewamy się, że przez te kolejne dni, również z weekendem Polacy, którzy mieli możliwość wzięcia dłuższego wolnego, będą wracać z wyjazdów z różnych miejsc Polski. Dlatego cały czas prosimy o ostrożność. Te warunki atmosferyczne cały czas się zmieniają" - podkreślił nadkom. Robert Opas.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
5.3°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany