2 wrzesień 2021

W rejon szkół ruszyli grudziądzcy policjanci

fot. KMP w Grudziądzu
„Bezpieczna droga do szkoły” to działania, które realizują też grudziądzcy policjanci. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym zwłaszcza w rejonach szkół i palcówek oświatowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i dzieci, którzy po wakacyjnym odpoczynku wrócili do nauki. Widok mundurowych zawsze sprawia, że uczestnicy ruchu starają się przestrzegać przepisów.
REKLAMA

Od wczoraj (01.09.2021) funkcjonariusze rozpoczęli policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z powyższym grudziądzcy policjanci częściej będą się pojawiać w rejonie szkół i palcówek oświatowych. Początek roku szkolnego sprawia, że właśnie w tych rejonach zwiększa się ruch pojazdów i pieszych. Mundurowi obserwują jak zachowują się kierowcy i piesi w tym najmłodsi, których część po raz pierwszy samodzielnie ruszyła do szkoły. Widok policyjnego patrolu pozytywnie wpływa na zachowanie uczestników ruchu, bo wszyscy starają się przestrzegać przepisów. Funkcjonariusze będą jednak reagować na każde popełniane wykroczenie. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i dzieci szczególnie w tym początkowym okresie nauki.

Już wkrótce także policjanci pojawią się w szkołach i przedszkolach. Spotkania będą poświęcone przede wszystkim bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest infrastruktura drogowa. Funkcjonariusze z grudziądzkiej komendy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzili oznakowanie w rejonie wszystkich szkół w powiecie. O drobnych ujawnionych nieprawidłowościach stróże prawa powiadomili zarządców dróg w celu ich usunięcia.

podkom. Robert Szablewski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany