3 wrzesień 2019

W rejon szkół ruszyli grudziądzcy policjanci

fot. KMP w Grudziądzu
„Bezpieczna droga do szkoły” to ogólnopolskie działania, które realizują też grudziądzcy policjanci. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym zwłaszcza w rejonach szkół i palcówek oświatowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i dzieci, którzy po wakacyjnym odpoczynku wrócili do nauki. Widok mundurowych zawsze sprawia, że uczestnicy ruchu starają się przestrzegać przepisów.
REKLAMA

W dniach 2 – 6 września funkcjonariusze w całym kraju realizują policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W akcji uczestniczą też grudziądzcy policjanci, którzy częściej pojawiają się w rejonie szkół i palcówek oświatowych. Początek roku szkolnego sprawił, że właśnie w tych rejonach zwiększył się ruch pojazdów i pieszych. Mundurowi obserwują jak zachowują się kierowcy i piesi w tym najmłodsi, których część po raz pierwszy samodzielnie ruszyła do szkoły. Widok policyjnego patrolu pozytywnie wpływa na zachowanie uczestników ruchu, bo wszyscy starają się przestrzegać przepisów. Funkcjonariusze będą jednak reagować na każde popełnione wykroczenie. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i dzieci szczególnie w tym początkowym okresie nauki.

Już wkrótce także policjanci pojawia się w szkołach i przedszkolach. Spotkania będą poświęcone przede wszystkim bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

Bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest infrastruktura drogowa. Funkcjonariusze z grudziądzkiej komendy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego sprawdzili oznakowanie w rejonie wszystkich szkół w powiecie. O drobnych ujawnionych nieprawidłowościach stróże prawa powiadomili zarządców dróg w celu ich usunięcia.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-01-25 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 20:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-01 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany