19 październik 2020

Weekendowe kontrole kwarantanny

fot. KMP w Grudziądzu
Przez cały miniony weekend trwały nasilone kontrole osób przebywających na kwarantannie. Policjanci skontrolowali ponad 1000 osób w miejscu ich zamieszkania. Kontrole wykazały, że osoby stosują się do zasad kwarantanny.
REKLAMA

W sobotę i niedzielę policjanci z grudziądzkiej komendy sprawdzali zasady przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców miasta i powiatu grudziądzkiego. Mundurowi skontrolowali ponad 1000 osób, którzy zostali objęci obostrzeniami przez służby sanitarne.

Umundurowani funkcjonariusze nawiązywali kontakt z tymi osobami wykorzystując dostępne urządzenia telekomunikacyjne lub przez domofon. Kontrolowane osoby wychodziły np. na balkon lub wyglądały przez okno po to, by funkcjonariusze mogli potwierdzić stosowanie się do wydanych zaleceń. Policjanci podczas rozmowy pytali także o stan zdrowia oraz czy potrzebują pomocy.

Mieszkańcy stosowali się do zaleceń i decyzji służb sanitarnych. Wszyscy byli w miejscach zgłoszenia odbywania kwarantanny.

Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu jej odbywania!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany