18 listopad 2020

Z dużą prędkością prosto w drzewo

Na drodze powiatowej nr 1407C w miejscowości Linowo doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki Opel najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na przeciwny pas ruchu i zakończył jazdę na przydrożnych drzewach. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (16.11.20) około 22.40. Według wstępnych ustaleń policjantów grudziądzkiej „drogówki” kierujący pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie uderzył lewą stroną pojazdu w dwa drzewa, po czym przemieścił się na drugą stronę jezdni, gdzie uderzył w kolejne dwa drzewa.

Na miejscu zastano całkowicie rozbity pojazd. Siła uderzenia była tak duża, że silnik pojazdu został znaleziony po dłuższej chwili ok. 100 m od pojazdu. Policjanci do 3.30 pracowali na miejscu zdarzenia. Zabezpieczali materiał dowodowy, który pozwoli ustalić przyczyny i okoliczności w jakich doszło do wypadku.

Kierowca z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do grudziądzkiego szpitala.

Apelujemy o rozwagę. Mamy okres jesienny. Jezdnia w trakcie dnia praktycznie nie wysycha, do tego nadmierna prędkość i powstaje efekt w postaci poważnego wypadku, który może zakończyć się tragicznie.

 

mł. asp. Łukasz Kowalczyk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany