Zatrzymanie osoby poszukiwanej nakazem i z narkotykami

fot. KMP w Grudziądzu
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu. Kontrola osobista ujawniła również posiadanie środków odurzających. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
REKLAMA

Do zatrzymania 36-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia doszło w niedzielę (28.06.20). Tego dnia grudziądzcy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego patrolowali ulice miasta. Na jednej z nich zauważyli mężczyznę, który widniał w rejestrach jako poszukiwany. Gdy ten zauważył patrol zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany. Mężczyzna był bardzo agresywny. W czasie gdy mundurowi prowadzili go do radiowozu, nawoływał gromadzące się licznie osoby postronne, aby pomogły w jego uwolnieniu. Natomiast gdy funkcjonariusze wprowadzali go do auta kopnął w jego bok, powodując uszkodzenie karoserii. Ponadto w czasie kontroli osobistej, w kieszeni spodni, mundurowi znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Po testach okazało się, że jest to metaamfetamina.

36-letni mieszkaniec Grudziądza jest dobrze znany miejscowym mundurowym. Wcześniej karany był za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.
Po dwóch nocach spędzonych w policyjnym areszcie wczoraj (30.06) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna odpowie teraz za zniszczenie mienia, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa udzielenia pomocy w ucieczce oraz posiadanie środków narkotycznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Robert Szablewski)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany