29 wrzesień 2020

Zielona Góra: 16-latka zaatakowała nożami trzy uczennice w liceum

fot. PAP
W V Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze, we wtorek rano 16-letnia uczennica zaatakowała nożem trzy inne uczennice tej szkoły. Dwie z nich zraniła w plecy, a jednej rozcięła łuk brwiowy. Ich obrażenia nie zagrażają życiu – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
REKLAMA

"Do zdarzenia doszło około godziny 9. 16-latka prawdopodobnie zabrała dwa noże z domu. W szkole przy ich użyciu zraniła trzy przypadkowe dziewczyny. Sprawczyni zastała obezwładniona przez nauczycieli i krótko potem przekazana wezwanym na miejsce policjantom" – powiedziała PAP Barska.

Dodała, że na miejsce zostało wezwane pogotowie, a medycy opatrzyli nastolatki i zabrali je na badania do szpitala. Natomiast 16-latka, która je zaatakowała jest obecnie przesłuchiwana na terenie szkoły. Lekcje w liceum zostały odwołane.

Jak napisał portal newslubuski.pl, który poinformował o tym zdarzeniu: "...napastniczka prawdopodobnie pocięła też siebie. Jak informowali uczniowie, 16-letnia sprawczyni od wczoraj zamieszczała wpisy w mediach społecznościowych, że +dziś w szkole będzie rzeźnia+".

Policja nie potwierdza na razie tych informacji. Jak przekazała PAP Barska, obecnie w sprawie prowadzone są intensywne czynności mające wyjaśnić motywy postępowania nastolatki i inne okoliczności tego wydarzenia.(PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany