9 październik 2019

Złodziej recydywista znów za kratami

fot. KMP w Grudziądzu
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Mężczyzna usłyszał również zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli, ponieważ próbował uciec z miejsca zdarzenia przed ścigającym go radiowozem.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło we wtorek (08.10.2019) ok. godz. 1:00 w nocy. Dyżurnego grudziądzkiej policji zaalarmowały postronne osoby, która zaobserwowały jak na jedno z osiedli wjeżdża pojazd marki Renault Laguna. Świadkowie zdarzenia zwrócili szczególną uwagę na w/w samochód, ponieważ… nie miał on tłumika i był bardzo głośny. Z relacji osób wynika, że z pojazdu wysiadł mężczyzna, który wkrętarką usiłował przewiercić bak paliwa, a następnie do podstawionego wiaderka przelać benzynę.

Natychmiast o powyższym został powiadomiony oficer dyżurny grudziądzkiej jednostki, który na miejsce wysłał patrol. Policjanci bez trudu namierzyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Nie reagował również na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez ścigający go patrol. Pościg zakończył się kilka kilometrów dalej, ponieważ… mężczyzna wjechał w dziurę i przebił dwie przednie opony. Wówczas samochód zatrzymał się, a z środka wybiegły trzy osoby. Po krótkich poszukiwaniach policjanci złapali kierowcę, którym okazał się 34-letni grudziądzanin.

Funkcjonariusze ustali, że z 34-latkiem samochodem jechały jego konkubina i jej córka, które został przesłuchane w charakterze świadków. Mężczyzna z kolei usłyszał zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kradzieży z włamaniem. Za powyższy czyn odpowie w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Policjanci po przesłuchaniu 34-latka… odwieźli go do Zakładu Karnego, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Świeciu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany