1 grudzień 2023

Śnieg, deszcz, w górach silny wiatr

zdjęcie: Śnieg, deszcz, w górach silny wiatr / pixabay/636959
Piątek z opadami deszczu ze śniegiem, a w Bieszczadach i na południu Małopolski samego śniegu. W górach powieje silny wiatr - przekazała PAP Ilona Śmigrocka, synoptyczka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
REKLAMA

W piątek będzie sporo chmur. Synoptycy prognozują opady śniegu w całej Polsce, największe w południowej części kraju. W Bieszczadach oraz na południu Małopolski spadnie do 10 cm. Nad morzem spadnie deszcz ze śniegiem i lokalnie też deszcz.

Termometry pokażą na wschodzie ok. minus 4 stopni Celsjusza, w centrum 0 stopni, jedynie nad samym morzem dodatnie wartości – ok. 2-4 stopni.

Wiatr na ogół będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty. W górach silniejszy - do 70 km/h. Powieje z kierunków zmieniających się; na północy z zachodu, a na południu ze wschodu.

W nocy z piątku na sobotę opady śniegu będą się przesuwały w kierunku centrum kraju, po rejon Łodzi i Kozienic. Poza tym cała południowa Polska z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Na Podkarpaciu i w Małopolsce będą to marznące opady powodujące gołoledź. W górach spadnie do 15 cm śniegu, na nizinach do 6 cm.

W pasie od Pomorza po Warszawę będzie dużo mgieł rozsiewających się od zachodu na wschód, ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura na północy kraju około minus 8 stopni Celsjusza, w centrum minus 4 stopnie, na południu minus 2. Jedynie nad morzem dodatnie wartości – w okolicach 2 stopni.

Wiatr będzie na ogół słaby, tylko w górach silniejszych, w Sudetach porywy wyniosą do 85 km/h. Na północy powieje ze wschodu, na północy z kierunku zachodniego.(PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
4.5°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany