20 wrzesień 2023

Macie moralny obowiązek, by przeprosić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy (krótka)

Macie moralny obowiązek, żeby przeprosić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy za to wszystko, czego dopuszcza się Agnieszka Holland poprzez swój film - zwrócił się w środę w Krynkach do lidera PO Donalda Tuska i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego szef MON Mariusz Błaszczak.
REKLAMA

Na spotkaniu z dziennikarzami po posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych w Krynkach (Podlaskie) wicepremier, szef MON poinformował, że przyjęto uchwałę ws. ochrony dobrego imienia żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy SG, Policji i innych służb, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo granicy.

"To bardzo ważne w kontekście prezentacji filmu pani Agnieszki Holland. Filmu uderzającego w honor, dobre imię Polski, w honor i dobre imię żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy SG czy funkcjonariuszy Policji" - mówił odnosząc się do filmu pt. "Zielona Granica".

Dodał, że "z meldunków, które odebraliśmy od przedstawicieli poszczególnych służb jasno wynika jeden obraz - że z którymi mamy do czynienia już od dwóch lat, wciąż są bardzo realne". "Kiedy popatrzymy na sekwencję zdarzeń sprzed dwóch lat, kiedy to atak listopadowy w Kuźnicy został poprzedzony atakiem na morale polskich żołnierzy i strażników granicznych, policjantów przeprowadzonym wówczas przez polityków opozycji - głównie z PO - którzy przyjeżdżali na granicę i popróbowali wywołać presję na strażników granicznych, czy żołnierzy (...). Jeżeli porównany to z sytuacją dzisiejszą, a więc z kłamliwym filmem wymierzonym w morale polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, to możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości ataku skoncentrowanego na polskiej granicy" - ocenił.

Błaszczak zwrócił się z apelem do Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. "Skoro pani Agnieszka Holland wielokrotnie popierała PO, w tym roku była na Campusie Trzaskowskiego, a więc ewidentnie jest związana z tym środowiskiem politycznym, powiem tak: panowie Tusk i Trzaskowski, macie moralny obowiązek, żeby przeprosić polskich żołnierzy i funkcjonariuszy za to wszystko czego dopuszcza się pani Holland poprzez swój film" - powiedział.

W jego ocenie "film jest bardzo użyteczny dla propagandy putinowskiej". "Zdaje się, że ostatnio nikt więcej dla Putina w sferze propagandy nie zrobił niż pani Agnieszka Holland. Jest to zachowanie haniebne" - ocenił.

autorzy: Marcin Chomiuk, Sylwia Wieczeryńska

mchom/ swi/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-5.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany