16 wrzesień 2023

Podkarpackie/ Ostatnie pożegnanie Marka Ożgi; samorządowiec PiS zginął w wypadku samochodowym

W sobotę pożegnano Marka Ożgę, wieloletniego samorządowca PiS z powiatu tarnobrzeskiego, który zginął w poniedziałek w wypadku samochodowym. Uroczystość pogrzebowa odbyła się w kościele i na cmentarzu we wsi Krawce na Podkarpaciu, gdzie mieszkał Marek Ożga.
REKLAMA

W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele, współpracownicy, politycy i przedstawiciele lokalnych władz. Wśród żegnających samorządowca był m.in. wiceminister infrastruktury Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. W kondukcie żałobnym na cmentarz parafialny szły poczty sztandarowe 20 związków i drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej.

Marek Ożga był wieloletnim samorządowcem i strażakiem OSP w Krawcach. Od 21 lat radnym powiatu tarnobrzeskiego, a w obecnej kadencji pełnił funkcję członka zarządu powiatu. Ostatnio był też wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Marek Ożga zginął w poniedziałek (11 września) w wypadku samochodowym w Nowym Grębowie. Nie zatrzymał się przed znakiem stop i wjechał pod koła półciężarówki. W stanie ciężkim trafił do szpitala i tam zmarł. Marek Ożga miał 60 lat.

Po wypadku pojawiły się informacje, że na chwilę przed zderzeniem zasłabł za kierownicą. Prokuratura nie potwierdziła tych doniesień. W czwartek przeprowadzono sekcję zwłok. Pobrano krew do badań toksykologicznych i na zawartość alkoholu oraz wycinki do badań histopatologicznych. Wyniki mają być za około dwa tygodnie. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
-5.8°C
wschód słońca: 07:43
zachód słońca: 15:27
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2023-12-08 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-12 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Pub Czarny Krążek, Grudziądz, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-17 15:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany