6 kwiecień 2020

Sesja sejmiku województwa

Pierwsza przeprowadzona w trybie zdalnym (online) sesja sejmiku województwa odbędzie się w najbliższą środę (8 kwietnia). Spodziewane jest m.in. przyjęcie przygotowanego przez zarząd województwa programu pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się w bardzo trudnej sytuacji w związku z epidemią Covid-19. Środowe obrady będą transmitowane w internecie na zwykłych zasadach.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Marszałkowski program wsparcia dla niewielkich firm obejmuje pożyczki i poręczenia na bardzo korzystnych warunkach. Będą się o nie mogły ubiegać przedsiębiorstwa zarejestrowane w Kujawsko-Pomorskiem lub planujące inwestycje w naszym regionie. (Projekt uchwały w załączniku).

Zobacz też: W porządku posiedzenia także m.in. informacja zarządu województwa na temat działań związanych z epidemią Covid-19, sprawozdania z realizacji programu przeciwdziałania narkomanii i wojewódzkiego programu na rzecz osób niepełnosprawnych, a także debata nad projektem uchwały regulującej tryb prac na strategią polityki społecznej województwa. Przeprowadzenie obrad sejmiku w trybie zdalnym jest możliwe (bez zmiany regulaminu) na mocy tak zwanej specustawy, przyjętej przez Sejm 31 marca w związku z epidemią Covid-19. W sali sesyjnej obecni będą jedynie przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i marszałek Piotr Całbecki. Wszyscy pozostali radni będą uczestniczyć w obradach online, za pomocą narzędzia umożliwiającego zabieranie głosu w debacie oraz głosowanie, a także elektroniczną rejestrację posiedzenia. Transmisja sesji zostanie udostępniona publicznie w czasie rzeczywistym, na zwykłych zasadach.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany