13 marzec 2020

Analiza i statystyka rynku pracy w Grudziądzu

fot. nadesłane
O aktualnym rynku pracy można powiedzieć wiele rzeczy, ale najważniejszą z nich jest fakt, iż od lat nie był on aż tak mocno otwarty na potrzeby pracowników. Liczba dostępnych wakatów jest na tyle duża, że każdy powinien bez większych trudności odszukać opcję, która będzie najlepiej spełniała jego prywatne oczekiwania. Podczas próby poszukiwania zatrudnienia warto jest zapoznać się ze statystykami dotyczącymi pracy w poszczególnych miastach. Poniżej analiza sytuacji panującej na terenie Grudziądza.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
37
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Podstawowe statystyki rynku pracy w Grudziądzu

Badania sytuacji związanej z możliwościami podjęcia zatrudnienia w Grudziądzu przeprowadzone w lutym 2020 prezentują się następująco:
  1. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych była równa 214
  2. W ostatnim okresie rozliczeniowym 123 osoby podjęły pracę
  3.  Ponad 1500 osób wciąż pozostaje bez pracy, ale nie jest zarejestrowanymi w odpowiedni urzędzie
Jednocześnie warto zauważyć, że powyższe wyliczenia nie są wynikiem zbyt małej liczby dostępnych wakatów, a ewentualnie niezgodności możliwości zatrudnienia z oczekiwaniami bezrobotnych. Oznacza to, że większość stanowisk jest dostępnych „od zaraz”.

Porównania rynku pracy w Grudziądzu z innymi miastami

Najwięcej wolnych stanowisk pracy można znaleźć w dużych miastach. Wynika to jednak głównie ze skali. W miejscowościach takich jak Grudziądz również nie brakuje możliwości — wystarczy umieć je dostrzec i chcieć z nich skorzystać.

Warto zauważyć, iż rynek pracy obfituje w opcje dla każdego. Znajdujemy tak wolne stanowiska dla osób zawodowo związanych z handlem, transportem, a także branżą IT. To oczywiście nie wszystko! Wystarczy prześledzić ogłoszenia w serwisie internetowym Jobsora, aby przekonać się, że wymarzona praca znajduje się w zasięgu ręki.

Najbardziej płatne stanowiska w Grudziądzu 

Ostatnio dość dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie te zawody, które pozwalają na wygenerowanie wysokim zarobków, ale jednocześnie do ich wykonywanie nie ma potrzeby kończenia studiów. Przykładami takich opcji, które wzbudzają ciekawość mieszkańców Grudziądza, są między innymi:

Warto zauważyć, że powyżej zostało wymienionych jedynie kilka, spośród wielu możliwości. Planowanie życia w zgodzie ze swoimi oczekiwaniami to niezwykła i wyjątkowo satysfakcjonująca przygoda!

Jobsora - Znajdź pracę już dziś!

Aktualny rynek pracy jest bardzo zróżnicowany i obfituje w wiele opcji, które jeszcze kilka lat temu nie były tak powszechnie dostępne dla wszystkich. Dziś o większości spraw związanych ze swoją karierą zawodową decyduje talent i posiadane umiejętności, a net ukończone uczelnie. To dobra wiadomość dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą dawać szansę rozwoju wyjątkowym osobom.

Serwis ogłoszeniowy Jobsora został zaprojektowany z myślą o tym, aby poszukiwanie zatrudnienia stało się możliwie prostych i przyjemnym procesem. Dzięki obecności rozmaitych filtrów można wyszukiwać oferty przy zgodne ze swoimi zainteresowaniami, możliwościami i aspektami takimi jak np. miejsce. Wystarczy przeszukać oferty pracy w Grudziądzu, aby zorientować się względem tego, jak duża liczba opcji czeka na osoby poszukujące zatrudnienia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
37
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-04 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-04-22 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany