16 czerwiec 2020

Kolejni ochotnicy wstąpili do 8.K-PBOT

fot. nadesłane
W piątek 12 czerwca br. kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To już kolejne wcielenie, które rozpoczęło się szkoleniem kandydatów na żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. Jest to 16-dniowe szkolenie podstawowe dla ochotników, którzy wcześniej nie mieli do czynienia ze służbą wojskową.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Pierwszy dzień szkolenia podstawowego (tzw.  „szesnastki”) to wcielenie, umundurowanie i wyekwipowanie oraz sprawy ewidencyjne przybyłych ochotników. Ochotnicy przeszli również sprawdzian oceny sprawności fizycznej, który objął test wejściowy oraz badanie współczynników budowy masy ciała BMI.

Kolejne dni to nabywanie praktycznych umiejętności bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią. Zapoznają się również z zasadami panującymi na polu walki. W praktyce będą uczyć się przetrwania, udzielania pierwszej pomocy oraz  zasad topografii.

W szkoleniu wyrównawczym wezmą udział również rezerwiści, jednakże ich szkolenie jest krótsze i ma przede wszystkim na celu wyrównanie różnic w wyszkoleniu wojskowym.Ci, którzy ukończą szkolenie podstawowe, już 27 czerwca br. złożą uroczystą przysięgę wojskową w Toruniu. Rozpoczną tym samym trzyletni cykl szkoleń rotacyjnych, prowadzonych w systemie weekendowym. Raz w roku każdy terytorials będzie musiał wziąć udział w poligonowych szkoleniach zintegrowanych.

WOT opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą Ojczyźnie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany