Pierwszy stały punkt informacyjny 8K-PBOT w województwie kujawsko-pomorskim!

fot. nadesłane
Kilka dni temu w Centrum Sportu w Rypinie został uroczyście otwarty punkt informacyjny 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. gen. Elżbiety Zawackiej. Jest to pierwszy taki punkt informacyjny, który będzie na stałe informował zainteresowane osoby o możliwości wstąpienia w szeregi WOT. Każdy kto będzie chciał uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania będzie mógł je tam uzyskać.
REKLAMA
Głównym celem tej inicjatywy jest informowanie społeczeństwa o możliwości służby w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej. Każdy będzie mógł uzyskać niezbędną wiedzę dotyczącą rekrutacji oraz warunków jakie musi spełnić ochotnik, aby wstąpić w szeregi 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

„Jest to wyjątkowa uroczystość ponieważ w naszym powiecie, jak i w województwie kujawsko-pomorskim to pierwszy punkt informacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej. To szczególne wyróżnienie dla naszego samorządu oraz Zespołu Szkół nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie” – tłumaczy starosta Jarosław Sochacki.

„Cieszymy się, że ten projekt jest realizowany w takiej formie. Jesteśmy tu po to, aby służyć społeczeństwu w naszym regionie. Wszyscy jesteśmy jego częścią i dlatego będziemy zawsze działać na rzecz jego dobra”- podkreśla dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof Stańczyk.

Podczas spotkania w Centrum Sportu w Rypinie został przedstawiony krótki rys historyczny brygady wraz z informacjami dotyczącymi jej funkcjonowania.

Uroczystość uświetniła młodzież z sekcji wokalnej działającej przy Dziecięco-Młodzieżowej Grupie Estradowej pod kierunkiem Katarzyny Becmer. Młodzi artyści przygotowali i przedstawili swój autorski program o charakterze patriotycznym.

Obecnie w WOT służbę pełni blisko 24 000 żołnierzy, w tym ponad 20 000  ochotników.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych.  WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany