30 styczeń 2020

Podpisali list intencyjny

fot. UM Grudziądz
Osoby z niepełnosprawnościami będą miały większą szansę znalezienia pracy w Grudziądzu. Między miastem a Stowarzyszeniem „To-My” zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.
REKLAMA

29 stycznia wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin oraz wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „To-My” Hanna Lewandowska podpisali list intencyjny w sprawie organizacji nieodpłatnych praktyk zawodowych uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej. W spotkaniu udział wzięła także inicjatorka projektu - dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Roman.
Znalezienie odpowiedniej pracy zawodowej dla osoby z niepełnosprawnością stanowi ciągle poważny problem, tymczasem możliwość zatrudnienia należy traktować jako element procesu usamodzielnienia się. Bardzo ważne jest aktywizowanie zawodowe, a także przełamywanie barier zatrudnienia przez pracodawców. W związku z tym Miasto Grudziądz oraz Stowarzyszenie będą współpracować z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Podopieczni będą mieli możliwość odbywania nieodpłatnych praktyk zawodowych w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu.

– To bardzo ważne, aby zachęcać pracodawców do tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta, którzy borykają się z różnymi niepełnosprawnościami. Aby to robić dobrze i skutecznie, potrzebna jest świadomość problemu, odpowiednia wiedza oraz przekonanie o wzajemnych korzyściach, jakie płyną z zatrudniania osób niepełnosprawnych – mówił wiceprezydent Szymon Gurbin.

Praktyki będą realizowane w oparciu o indywidualne programy rehabilitacji uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Odbywać się będą w wymiarze do 15 godzin tygodniowo, przez okres do 3 miesięcy z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy.

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Mniszek Arena-KS Stal, Grudziądz,...
wstęp biletowany