31 marzec 2020

Komunikat dot. przekazywania środków ochrony osobistej.

W województwie kujawsko-pomorskim do leczenia pacjentów z COVID-19 dedykowane są cztery szpitale będące w podwyższonej gotowości oraz jeden jednoimienny szpital zakaźny. Priorytetem służb wojewody kujawsko-pomorskiego jest zapewnienie w pierwszej kolejności właśnie tym lecznicom środków ochrony bezpośredniej. I tak się dzieje – szpitale te cały czas otrzymują kolejne dostawy.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Z kolei lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej pracują obecnie głównie w systemie teleporad. Oznacza to zdecydowane ograniczenie kontaktu bezpośredniego z pacjentem. Nie zmienia to faktu, iż osoby tam pracujące również muszą być chronione.

Chciałbym nadmienić, że wojewoda wspólnie z marszałkiem województwa oraz prezydentem Torunia kilka tygodni temu podjęli współprace z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Firma produkuje maseczki, które w najbliższych dniach za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego trafią m.in. do przychodni w naszym województwie. Jest to możliwe dzięki wsparciu administracji rządowej, która pomaga przedsiębiorstwu zdobyć odpowiednie zgody na wykorzystywanie tego produktu do celów medycznych (tzw. certyfikacji). Wojewoda za zgodą ministra obrony narodowej zadysponował także 31 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od 16 marca br. pracują przy produkcji maseczek.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany