Wojskowe „Test&Go” w Bydgoszczy!

fot. nadesłane
Od 8 do 11 maja br. w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy pobierane są próbki wymazów przez wojskowy punkt „Test&Go”. Kierowcom i pasażerom, bez wysiadania z samochodu, żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierają próbki na obecność koronawirusa.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Pobieranie wymazów, w tym metodą „drive-thru”, staje się jednym z głównych zadań 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach prowadzonej od blisko dwóch miesięcy operacji „Odporna Wiosna”.

Całość odbywa się zgodnie z popularną zasadą „drive thru”, czyli bez wysiadania z samochodu. Wszystkie wymazy są pobierane od osób wcześniej wskazanych przez Stację Sanitarno - Epidemiologiczne.

Do pobrania próbek kierowane będą osoby wskazane przez stację sanitarno-epidemiologiczną (na wniosek wojewody), które przebywały do tej pory w izolacji epidemiologicznej. Będą one musiały odpowiedzieć na pytania w ankiecie i przejść kwalifikację, na podstawie której otrzymają skierowanie do badania. Sam wymaz zostanie pobrany po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. Do „Test&Go” będą mogły również zgłosić się osoby, mające widoczne objawy koronawirusa (gorączka powyżej 38 stopni, kaszel, utrata smaku i węchu lub przypuszczają, że mogły zarazić się koronawirusem).

„Test&GO” będzie zorganizowane w formie potokowej. Na placu wymazowym zostaną wyznaczone strefy: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż 10 minut. Zebrane próbki zostaną przewiezione do laboratorium. Jeśli wynik badań będzie pozytywny, pacjent otrzyma taką informację telefonicznie. Informację o wyniku badania będzie można również sprawdzić po kontakcie telefonicznym i przez stronę internetową stacji sanitarno-epidemiologicznej przez specjalny kod wydany podczas badania.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany