WOT pomaga potrzebującym

fot. www.torun.pl
2 kwietnia 2020 r. terytorialsi z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej rozwozili żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Nakło nad Notecią.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Rozwożone paczki żywnościowe pochodziły z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z EFS. Potrzebujący znaleźć mogli w nich takie produkty, jak np. dżem, powidła, makaron, cukier, mleko, ser, ryby, czy soki.
                                                                                                                         
- Bezpośrednie wsparcie trafiło do ponad 80 osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej – komentuje płk Krzysztof Stańczyk, dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Działania 8K-PBOT polegały na dostarczeniu transportu żywności z Bydgoszczy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią. Po rozładunku towaru został on podzielony na paczki, a następnie rozwieziony do najbardziej potrzebujących mieszkańców, wskazanych przez MGOPS.

Podobne działania prowadzone są również w wielu innych miejscowościach i miastach województwa kujawsko-pomorskiego, m.in. Włocławku, Toruniu, Mogilnie, Szubinie, Tucholi, Inowrocławiu.
                                                                                                                                                                
Terytorialsów z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają także w działaniach podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
                                                                                                                       
W całym kraju w działania związane z walką z koronowirusem zaangażowanych jest 2,1 tys. żołnierzy WOT. Od kilkunastu dni Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Jej celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
601
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany