20 listopad 2010

Zwycięstwo Kosetu!

(fot. N.K)
Dziś o godzinie 17:00 w hali na Lotnisku rozegrany został mecz o mistrzostwo II ligi pomiędzy drużyną Koset/Twoja Szkoła Grudziądz a KS Morze Bałtyk Szczecin. Po chwilach grozy spotkanie udało się wygrać 3:2.
Na początku meczu wydawało się, że spotkanie będzie należało do łatwych. Szybkie rozegrania Kosetu, doskonałe bloki i kilka punktów zdobytych zagrywką zdawało się przesądzać o końcowym wyniku meczu. Koset gładko wygrał dwa pierwsze sety.

Po wyjściu na boisko w secie trzecim pojawiły się „schody”, a losy meczu diametralnie uległy zmianie. Drużyna ze Szczecina nie planowała tak szybko się poddać. Dodatkowo w drużynie gospodarzy pojawiło się wiele błędów własnych, co doprowadziło do przegranej w kolejnych dwóch setach, a losy spotkania miał rozstrzygnąć tie-break.

Dobry początek seta piątego i ciężko wypracowana przewaga pozwoliła wygrać mecz stosunkiem 3:2.

Jasnym punktem drużyny gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu okazał się najmłodszy zawodnik - 16-letni Karol Jeliński grający na pozycji rozgrywającego. Karol pomimo młodego wieku i braku doświadczenia potrafił doskonale przewidzieć ruch przeciwnika, co w efekcie pozwoliło atakującym na grę na czystej siatce. Po dzisiejszym spotkaniu możemy prorokować Karolowi szybko karierę siatkarską na boiskach wyższego szczebla.

Całej drużynie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych siatkarskich zwycięstw!