6 wrzesień 2019

Polska krajem aquaparków

Lato w pełnym rozkwicie, więc wypoczynek nad wodą cieszy się ogromnym powodzeniem. Nie zawsze tak bywa, pogoda nas zwykle nie rozpieszcza. Dla tych, którzy nie planują dalekich wyjazdów zagranicznych w poszukiwaniu ciepła i słońca, jest szybsze, bliższe i tańsze rozwiązanie.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Polska stała się bowiem krajem aquaparków. W ciągu 30 lat wolności doczekaliśmy się ich całkiem sporej liczby, nie licząc pomniejszych basenów, które jednak i tak najczęściej mają sięgające poza obrys budynku kolorowe zjeżdżalnie. Choć dla samorządowców są one często budżetowym kamieniem u szyi, ze względu na wysokie koszty eksploatacyjne, to niewątpliwie dodają miastom i gminom prestiżu oraz popularności. Portal travelist.pl w swoim rankingu przedstawia spektakularne przykłady.

W największych parkach wodnych atrakcji jest co nie miara. Oto ich niepełna lista: pływanie z rekinami (w tunelu schowanym w wielkim akwarium), spływ dziką rzeką, ekscytujące zjeżdżalnie, jacuzzi, wulkany, sztuczne fale, wodospady, kąpiele geotermalne i solankowe, sauny, łaźnie parowe, hydromasaże, przeciwprądy, fontanny, klimatyczne groty, egzotyczna roślinność, oranżerie, palmiarnie, mostki, wodne bary,  piaszczyste plaże, strefy spa, fitness, wellness.

Niektóre z nich przypominają rodzinne parki tematyczne. Nemo Świat Rozrywki w Dąbrowie Górniczej nie tylko w nazwie nawiązuje do powieści Juliusza Verne’a. Park Wodny Jan w Darłówku jest jedynym w Europie całorocznym aquaparkiem z wodą morską. Park Wodny w Krakowie to największy kryty obiekt tego typu w Polsce, oferujący aż 10 zjeżdżalni o łącznej długości 800 m, w tym jedną o długości 202 m. Z kolei aquapark w Redzie jest połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny ze Sri Lanki. Możemy się znaleźć w środku wielkiego akwarium, zjeżdżając podświetlonym tunelem i z bliska obserwując te groźne ryby. Największy obecnie park wodny w Polsce i drugi kompleks sportowo-rekreacyjny w Europie to Termy Maltańskie w Poznaniu, oferujący łącznie 9 basenów dla sportowców i zwykłych amatorów rekreacji.

Podwarszawski Mszczonów także może pochwalić się już działającymi termami. Ale to nie wszystko: w tej gminie już pod koniec 2019 roku ma być ukończony najgłębszy basen na świecie oraz kompleks Park of Poland - największy zadaszony park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz basenów o łącznej powierzchni 3,5 tys. m kw., 32 zjeżdżalni i 10 saun, na miejscu znajdzie się także symulator surfingu. W sąsiedztwie aquaparku powstanie także 4-gwiazdkowy hotel z 240 pokojami i powierzchnią konferencyjną, a także 100 domków letniskowych.

To tylko kilka z licznych przykładów atrakcji, które oferują parki wodne i które szczególnie doceniamy zimą. Jeśli zatem szukacie gwarantowanego ciepła o każdej porze roku, wybierzcie się szlakiem  polskich aquaparków.

Waldemar Oleksiak, Emmerson Realty S.A. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany