8 październik 2019

Koncertowo i z humorem!

fot. UM Grudziądz
Za nami Wojewódzki Dzień Seniora. W ramach programu przygotowano m.in. pokaz zumby, konkursy, wystawy twórczości i występy artystyczne seniorów. Dzięki zespołowi „Hope” z Grudziądza pod kierownictwem Macieja Gburczyka uczestnicy zostali wprowadzeni w dobry nastrój.
REKLAMA

6 października w Centrum Kultury Teatr odbyły się obchody Wojewódzkiego Dnia Seniora. W tym roku był to wyjątkowy cykl imprez. W Teatrze zebrało się liczne grono seniorów, którzy mimo doświadczenia życiowego są cały czas aktywni i zaangażowani w lokalne życie kulturalne i społeczne.

Impreza zgromadziła wielu uczestników, którzy bawili się doskonale. W wydarzeniu brało udział 20 Rad Seniorów z województwa kujawsko-pomorskiego. Na scenie prezentowały się grupy artystyczne, w których udzielają się seniorzy. Program był zróżnicowany – od występów wokalnych przez pokazy taneczne po prezentację prac plastycznych.

Na korytarzach Teatru można było skorzystać z różności atrakcji. Centrum Edukacji Ekologicznej udostępniło na ten dzień „Leśne Koło Fortumy”. Centrum Chińskiej Akupunktury z Regionalnego Szpitala w Grudziądzu umożliwiało skorzystanie z zabiegów. Kluby seniora wystawiły swoje prace i kolekcje.

Niesamowite, ile interesujących rzeczy można było tam zobaczyć. Nie było dwóch takich samych stoisk. Bariery właściwie nie istnieją. Osoby w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia bawiły się doskonale.” – mówi Prezydent Maciej Galmowski.

Główną atrakcją święta był koncert gwiazd programu telewizyjnego „Śpiewające Fortepiany” – Czesława Majewskiego oraz Janusza Tylmana. Duetowi fortepianowemu towarzyszyła sopranistka Joanna Stefańska-Matraszek, perkusista i basista Wojciech Malina Kowalewski oraz barytonista Ireneusz Miczka.

Dla wszystkich przygotowano poczęstunek – grochówkę oraz 50 kilogramowy tort, który pokroili prezydent Maciej Glamowski i poseł Tomasz Szymański.

Grudziądz włącza się w propagowanie i promocję aktywizacji i wsparcia osób starszych. Działania te są traktowane priorytetowo i wpisują się w listę postulatów mających na celu poprawę jakości życia seniorów.

fot. BA

Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany