22 listopad 2022

Minister zdrowia podziękował polskim krwiodawcom z okazji ich święta

zdjęcie: Minister zdrowia podziękował polskim krwiodawcom z okazji ich święta / pixabay/5427229
Z okazji święta wszystkich polskich honorowych dawców krwi składam podziękowania wszystkim krwiodawcom i przyjaciołom dzielenia się tym najcenniejszym dobrem – napisał we wtorek w mediach społecznościowych minister zdrowia Adam Niedzielski.
REKLAMA

22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Jest to święto wszystkich polskich honorowych dawców krwi, którzy bezinteresownie przekazują cząstkę siebie osobom potrzebującym.

Z tej okazji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski złożył życzenia wszystkim "Krwiodawcom i Przyjaciołom dzielenia się tym najcenniejszym dobrem".

"Dziękuję za ofiarność, zaangażowanie i oddanie idei bezinteresownego ofiarowania własnej krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka" – podkreślił. Życzył, aby każdy dzień przynosił radość, satysfakcję i poczucie spełnienia misji honorowego krwiodawstwa.

"Krew jest bezcennym darem i symbolem życia. Dzielmy się tym niezastąpionym dobrem, które nosimy. Niech zawsze łączy nas krew, która ratuje życie" – zaapelował Niedzielski.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Grudziądz
4.2°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2024-03-09 17:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2024-03-17 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-07 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-08 19:00
miejsce
Amuza Bistro, Grudziądz, Szosa...
wstęp biletowany