22 styczeń 2020

Ponad 10148 kilogramów żywności uratowane w Grudziądzu

Klienci Tesco mają możliwość przyłączenia się do walki z marnowaniem żywności – podczas codziennych zakupów. We wszystkich sklepach sieci, produkty z krótkim terminem ważności są przeceniane. Dzięki temu, co miesiąc Tesco wspólnie z klientami ratuje średnio 10148 kilogramów żywności w Grudziądzu!
REKLAMA
Przecenianie produktów z krótkim terminem ważności jest jednym z najlepszych rozwiązań na ograniczenie marnowania żywności. Takie rozwiązanie oznacza, iż produkty, które mogłyby się zmarnować i zostać wyrzucone jeszcze w sklepie – trafiają do koszyków klientów. W Tesco od wielu lat półka z przecenami jest stałym elementem sklepów. Niższe ceny zachęcają do zakupu, a tym samym - do znalezienia zastosowania dla produktu, który uległby zmarnowaniu.

W Grudziądzu we wszystkich sklepach Tesco średnio w ciągu jednego miesiące zostaje uratowane około 10148 kg żywności! W naszym regionie do najczęściej przecenianych produktów należą warzywa i owoce – każda kategoria w wadze niemal 62640 kg oraz nabiał – ponad 10582 kg. Co miesiąc w całej Polsce w ten sposób Tesco ratuje ponad 2 tysiące ton żywności!

- Obniżona cena zachęca klientów do zakupów i pozwala ograniczać skalę marnowania w sklepach. Kształtuje także pozytywne zwyczaje - zaczynamy inaczej patrzeć  na żywność, którą mamy w domach. Uczymy się efektywnie wykorzystywać produkty ze zbliżającą się datą przydatności, więc zmniejszamy skalę marnowania w naszych domach – podkreśla Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Przeceny produktów to tylko jeden z kanałów wpływających na ograniczanie marnowania żywności w sieci sklepów. Gdy nadwyżka żywności nie zostanie sprzedana, a produkty spożywcze wciąż nadają się do spożycia przez ludzi, zostają przekazane najbardziej potrzebującym. Kluczowa wówczas dla Tesco jest współpraca z lokalnymi Bankami Żywności, Caritas Polska i lokalnymi organizacjami charytatywnymi. Z kolei produkty nie nadające się do spożycia przez ludzi, Tesco przekazuje organizacjom pomagającym zwierzętom - jako „Duża pomoc dla małych przyjaciół”.

Co roku na świecie  marnuje się aż 30% wytworzonej żywności. To oznacza, że ponad miliard gotowych do spożycia produktów nigdy nie trafi na stoły. W Polsce na jednego mieszkańca przypada średnio 235 kg żywności zmarnowanej w ciągu roku. To nie tylko pieniądze, które mogłyby zostać zaoszczędzone, ale także ogromne straty dla naszej planety. Bowiem marnowanie żywności przekłada się na  8% emisję gazów cieplarnianych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 16:00
miejsce
Mniszek Arena-KS Stal, Grudziądz,...
wstęp biletowany