Terytorialsi z wizytą u Powstańców Warszawskich

fot. nadeslane
Od poniedziałku żołnierze 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzają powstańców z województwa Kujawsko – Pomorskiego, wręczając im paczki żywnościowe w ramach akcji „Paczka dla Powstańca”. Żołnierze odwiedzili 7 zamieszkujących na terenie Województwa kombatantów, docierając m.in. do Torunia, Bydgoszczy, Włocławka oraz Grudziądza.
REKLAMA

To bardzo wzruszający moment dla obu stron. Jestem ogromnie szczęśliwa, że możemy wspierać ludzi, z których czerpiemy inspiracje do działań. Wojska Obrony Terytorialnej są spadkobiercami tradycji i wartości Armii Krajowej. Dla nas to chwila poświęconego czasu, dla bohaterów powstania to często największa radość i wyczekiwane spotkanie

– relacjonuje szer. Agnieszka Witkowska.

W akcje „Paczka dla Powstańca” poza Wojskami Obrony Terytorialnej, zostały zaangażowane również Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Związek Powstańców Warszawskich oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przygotował paczki złożone z nieodpłatnie przekazanych przez krajowych producentów produktów. Inauguracja akcji odbyła się 30 września w siedzibie KOWR w Warszawie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany