Sport artykuł sponsorowany
16 październik 2019

GKM Grudziądz robi szybkie żużlowe transfery

fot. archiwum TM
Choć czasu do inauguracji kolejnego sezonu Ekstraligi jest jeszcze sporo, to działacze klubów żużlowych nie próżnują. Na wyróżnienie zasługują władze MrGarden GKM-u Grudziądz.

Nie od dziś wiadomo, że żużel w Polsce trzyma się mocno! Koniec obecnego sezonu to jednak nie czas na labę dla działaczy drużyn żużlowych. Wręcz przeciwnie, każdy stara się jak najlepiej i jak najszybciej zamknąć kadrę na nowy sezon. Nic więc dziwnego, że panuje spory ruch transferowy wśród żużlowców. Na czoło aktywności wysuwają się działacze MrGarden GKM-u Grudziądz. Piąta drużyna niedawno zakończonego sezonu Ekstraligi jest o krok od zamknięcia kadry na sezon 2020, a największym transferem ma być pozyskanie Duńczyka Nickiego Pedersena.
 

Czterech żużlowców postanowiło zostać w GKM

Działacze z Grudziądza stają się specjalistami od szybkiego budowania drużyny. W zeszłym sezonie grudziądzanie jako pierwsi doszli do porozumienia z zawodnikami, a wszystko wskazuje, że w tym roku będzie podobnie. W ostatnim czasie kibice dowiedzieli się, że czterech żużlowców z obecnego składu nadal w nim pozostanie. Grudziądzanie nie planują bowiem żadnych rewolucji, a deklaracje przedłużenia kontraktu złożyli Krzysztof Buczkowski, Przemysław Pawlicki, Artiom Łaguta oraz Kenneth Bjerre.


Trzykrotny mistrz świata na żużlu powiedział tak

Najgłośniejszym i najważniejszym ruchem transferowym ma być jednak pozyskanie Nickiego Pedersena. 42-letni Duńczyk to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Pedersen w 2003, 2007 i 2008 roku został mistrzem świata na żużlu. Mimo upływu lat wciąż plasuje się w światowym topie zawodników. Po sezonie Duńczyk otrzymał zielone światło na rozmowy z innymi klubami od Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Z okazji postanowili skorzystać działacze GKM i złożyli mu propozycję. Wiele źródeł zajmujących się żużlem informuje, że obie strony szybko osiągnęły porozumienie co do warunków finansowych, a Pedersenowi zależało na tym, aby umowa była ważna przez dwa lata. GKM nie widzi w tym problemu, bo w Grudziądzu tak jak wspominaliśmy, stawiają na stabilizację składu. 


Sentymentalny powrót Pedersena

Oficjalnie Pedersen ma stać się zawodnikiem GKM po 1 listopada, gdy otwarte zostanie okno transferowe. Dla Duńczyka będzie to sentymentalny powrót, bo w Polsce występuje on regularnie od 1999 roku. Co prawda jego pierwszym klubem był Start Gniezno, ale tam pojechał w zaledwie jednym meczu. Dopiero w drugim klubie, właśnie w GKM Grudziądz Nicki Pedersen zaczął błyszczeć. W następnych latach Pedersen bronił barw wielu polskich klubów żużlowych. Kolejno jeździł w Wybrzeżu Gdańsk, ZKŻ Zielona Góra, RKM Rybnik, w latach 2004-2005 ponownie ZKŻ. W sezonach 2006 i 2007 reprezentował barwy Stali Rzeszów, a w sezonach 2008 i 2009 Włókniarza Częstochowa. W 2010 i 2011 roku reprezentował barwy gorzowskiej Stali. Sezon 2012 Nicki spędził w Wybrzeżu Gdańsk. Rok później był już zawodnikiem Marmy Rzeszów. W sezonach 2014-2017 jeździł w Unii Leszno, w 2018 przeszedł do Unii Tarnów, a w sezonie 2019 wrócił do Falubazu Zielona Góra. Teraz w Grudziądzu będzie chciał pomóc GKM powalczyć w Ekstralidze o wyższą lokatę niż piąta.

2020 rok w świecie żużla zapowiada się bardzo ciekawie. W ślady mistrza świata Bartosza Zmarzlika będą chcieli pójść inni, a działacze już starają się wzmocnić swoje kluby, dokonując transferów przed nowym sezonem. Informacje na temat poszczególnych wyścigów żużlowych oraz wyniki na żywo możesz sprawdzić na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej STS.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany