.
19 październik 2020

Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich po wygranej w Szczyrku

fot. nadesłane
Joanna Szwab reprezentująca KS AZS AWF Katowice została mistrzynią Polski w skokach narciarskich. Zawodniczka w zmaganiach na igielicie rozgrywanych na skoczni COS-u w Szczyrku pokonała ubiegłoroczną triumfatorkę Kingę Rajdę (SS-R LZS Sokół Szczyrk) oraz koleżankę z klubu Annę Twardosz.
REKLAMA
Letnie mistrzostwa Polski odbyły się bez udziału publiczności. Niska temperatura oraz opady deszczu spowodowały, iż warunki były bardziej zbliżone do zimowych zmagań. Szwab przewagę wypracowała już w pierwszej serii – jako jedyna z 12 zawodniczek przekroczyła granicę 90 metrów. – W pierwszym skoku miałam problemy w locie, zrobiłam to bardzo chaotycznie. Cieszę się, że i tak był najdłuższy, bo nie był dobry – stwierdziła triumfatorka. Skoki na 90,5 m oraz 97 m w drugiej serii zapewniły jej pewną wygraną. Jej celem na nadchodzący sezon jest regularne punktowanie w Pucharze Świata. – Zależy mi bardzo, aby nie skupiać się na wynikach, a na zadaniach. Jedno z drugim się łączy – jak wychodzą mi zadania, to automatycznie są wyniki – dodała.

Srebrny medal zdobyła Rajda, która oddała skoki na odległość 89 i 95 metrów. – Na pewno czuję niedosyt, ale jestem szczęśliwa, że po środku tak złej dyspozycji byłam w stanie stanąć na podium – powiedziała wicemistrzyni. – W lecie raczej nie skupiamy się na wynikach, tylko na pracy na siłowni, na technice itd. – podsumowała. Rajda. Dodała, że chce po prostu cieszyć się skokami. – W głowie sportowca zawsze jest parcie na wynik, ale staram się wygłuszyć tą myśl – stwierdziła. Podium uzupełniła Twardosz, która dobrze zaprezentowała się zwłaszcza w drugim skoku, na odległość 94 metrów.

Wieczorem zaplanowana jest rywalizacja panów. Tytułu sprzed roku będzie bronił Piotr Żyła.

Wyniki letnich MP w skokach narciarskich kobiet:

1. Joanna Szwab 213,5 pkt (90,5 i 97,0)
2. Kinga Rajda 208,0 (89,0 i 95,0)
3. Anna Twardosz 199,5 (85,5 i 94,0)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany