16 październik 2020

Już w weekend Letnie Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej w COS Szczyrk

fot. Paweł Skraba
Już w najbliższy weekend – 17 i 18 października – w Beskidach odbędą się letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawodnicy będą rywalizowali na trasie biegowej Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej oraz skoczni HS-104 na terenie COS w Szczyrku, na której wystąpią najlepsi polscy skoczkowie.
REKLAMA
Rywalizacja podzielona została na dwa dni. W sobotę rozegrane zostaną zawody indywidualne w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn, a także zmagania kombinatorów norweskich. W niedzielę skoczkowie powalczą o medale w konkursie drużynowym. Impreza będzie zwieńczeniem sezonu letniego, dlatego w obu dyscyplinach swój udział zapowiedzieli najlepsi krajowi zawodnicy.

Ze względu na aktualną sytuację pandemiczną w kraju, MP odbędą się bez udziału publiczności.

– W tamtym roku kibice wspaniale dopingowali swoich ulubieńców, ale niestety dla bezpieczeństwa ich, wszystkich osób odpowiedzialnych za organizację oraz zawodników, w tym roku będę musieli śledzić zmagania przed telewizorami

– powiedział dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, Tomasz Laszczak. Transmisje z obu konkursów skoków mężczyzn przeprowadzi TVP Sport.

– Wierzymy, że publiczność będzie mogła tu wrócić za rok, a obecnie cieszymy się, że mimo niesprzyjających okoliczności impreza dojdzie do skutku. To zaszczyt móc gościć tu najlepszych polskich zawodników, ale też szansa dla nich, aby móc się sprawdzić, bo w tym roku nie było do tego wielu okazji

– dodał.

Wśród kobiet złotego medalu z poprzedniego roku będzie bronić Kinga Rajda. Początek rywalizacji pań zaplanowany jest w sobotę o 10:30. W kombinacji norweskiej w poprzednich MP najlepszy był Adam Cieślar. Zmagania na skoczni zaplanowane są po pierwszej serii konkursowej pań, a o 15:00 zawodnicy rozpoczną start na trasie biegowej. Do soboty nadal aktualnym mistrzem Polskim w letnich zmaganiach skoczków pozostaje Piotr Żyła, który ostatnim razem pokonał Kamila Stocha i Stefana Hulę. Indywidualne starcia o medale rozpoczną się wśród panów o 20:15, a drużynowe w niedzielę o godzinie 11. Tytułu w Szczyrku będzie broniła drużyna AZS Zakopane. Dla skoczków zmagania na igielicie będą ostatnią próbą sił przed początkiem zimowego sezonu. W dniach 20-22 listopada w Wiśle zaplanowana jest inauguracja Pucharu Świata.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany