8 listopad 2019

Kolejny mecz przed piłkarzami Olimpii!

fot. UM Grudziądz
Już dziś piłkarze Olimpii Grudziądz staną przed szansą na dopisanie sobie kolejnych trzech oczek do ligowej tabeli. Tym razem "Biało-zielonych" czeka wyjazdowe starcie z Sandecją Nowy Sącz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Kilka słów o rywalu

Piątkowy przeciwnik Olimpii Grudziądz obecnego sezonu Fortuna 1 Liga nie może zapisać do najlepszych. Sandecja po 16. kolejkach 13. pozycję w tabeli, z zaledwie dwoma oczkami przewagi na strefą spadkową. Jak dotąd podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego wygrali 5 spotkań, w kolejnych 3 remisowali, a w 8 schodzili z boiska na tarczy.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Sandecji w tym sezonie jest... były piłkarz grudziądzkiej Olimpii, Michał Piter Bućko. 34-letni obrońca ma w dorobku 4 trafienia - z Miedzią Legnica, Puszczą Niepołomice, GKS Bełchatów i Chojniczanką Chojnice.

Sandecja w ostatniej kolejce przegrała na wyjeździe 1:3 z Podbeskidziem Bielsko - Biała. Jedyną bramkę dla "Biało-czarnych" zdobył w 30. minucie Maciej Korzym.

Powrót na zwycięską ścieżkę

Piłkarze z Grudziądza w ubiegłej kolejce odnieśli oczekiwane od trzech serii gier zwycięstwo. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka pokonali przed własną publicznością Odrę Opole 3:1. Bramki dla "Biało-zielonych" zdobywali: Omar Monterde, Omran Haydary oraz Maciej Kona. Honorowym trafieniem dla gości popisał sie Arkadiusz Piech.

Grudziądzanie po tej wygranej przesunęli się na 7. miejsce w tabeli ligowej. Nowym liderem rozgrywek została Warta Poznań.

Sobotnie starcie z Odrą Opole miało także charakter charytatywny. Na spotkaniu gościliśmy podopiecznych z Centrum Opieki nad Zwierzętami i zachęcaliśmy do wzięcia udziału w zbiórce dla bezdomnych zwierząt prowadzonej przez kibiców oraz klub.

Najbliższe starcie naszych piłkarzy (na wyjeździe w Nowym Sączu) odbędzie się dzisiaj. Początek meczu o godzinie 19:10.

Redakcja Olimpii Grudziądz
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany