Młodzi trenują kolarstwo

Trwają zajęcia kolarskie dla dzieci i młodzieży z naszego województwa. W regionie funkcjonuje 35 szkółek kolarskich, w każdej z nich trenuje co najmniej 15 młodych adeptów kolarstwa. Ich działalność współfinansuje samorząd województwa.
REKLAMA
- W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest już piąty sezon. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych. Łącznie od 2015 roku wsparliśmy działanie szkółek kwotą 980 tysięcy złotych z budżetu województwa.

W Kujawsko-Pomorskiem działa 35 szkółek kolarskich, funkcjonujących na terenie 28 gmin i 12 powiatów. Udział w szkółkach jest wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach. W ramach projektu wszyscy uczestnicy wyposażeni zostali w sprzęt – rowery, kaski i stroje. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów kolarstwa i odbywają się 2 razy w tygodniu w okresie kwiecień-grudzień.

Lista szkółek


Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie w liczbach:
  • na terenie województwa działa 35 szkółek kolarskich
  • zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w okresie kwiecień-grudzień
  • w każdej szkółce trenuje co najmniej 15 dzieci
  • od 2015 roku samorząd województwa wsparł program kwotą 980 tysięcy złotych
Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski partnerskich programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży są także lekcje pływania (więcej) oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki (więcej).
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-02-21 20:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-22 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-27 18:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany