Młodzi trenują kolarstwo - plus świeże fotki z treningu

W tym roku ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów z naszego regionu bierze udział w zajęciach kolarskich. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje 36 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. Treningi będą odbywały się także w okresie wakacyjnym.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
- W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W naszym województwie działa 36 szkółek kolarskich, funkcjonujących na terenie 29 gmin i 12 powiatów. Udział w szkółkach jest wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach. W ramach projektu wszyscy uczestnicy zostali wyposażeni w sprzęt: rowery, kaski i stroje. Dwugodzinne treningi  odbywają się dwa razy w tygodniu w piętnastoosobowych grupach. Realizacja programu potrwa do końca roku.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest już szósty sezon. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych. Łącznie od 2015 roku wsparliśmy działanie szkółek kwotą 1 miliona 180 tysięcy złotych. Koordynatorem tegorocznej edycji jest Autonomiczna Ludowa Kolarska Sekcja STAL Grudziądz.
 Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie w liczbach:
  • na terenie 29 gmin i 12 powiatów w województwie działa 36 szkółek kolarskich
  • w każdej szkółce trenuje 15 dzieci
  • w szóstej edycji programu bierze udział 525 młodych adeptów kolarstwa
  • w szkółkach trenują młodzi w wieku 11-15 lat
  • dwugodzinne zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu
  • od 2015 roku samorząd województwa wsparł program kwotą blisko 1,2 miliona złotych.
Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży są także lekcje pływania i zajęcia z lekkiej atletyki. Obecnie trwa konkurs na koordynatora projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. Realizacja programu „Umiem pływać” została zawieszona z powodu epidemii koronawirusa.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
8847
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany