20 październik 2020
patronat medialny

Narodowe Dni Badmintona zakończone sukcesem

fot. nadesłane
Narodowe Dni Badmintona-największe cykliczne badmintonowe wydarzenie w naszym kraju, już za nami. Pasjonaci najszybszej dyscypliny na świecie przybyli do Józefosławia, by bawić się i rywalizować ze sobą na kortach, a to wszystko przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa.
REKLAMA
Tym razem to środek szkolenia Kadry Narodowej w Józefosławiu gościł uczestników 5. edycji Narodowych Dni Badmintona pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Pierwsze dni należały do dzieci i młodzieży, która przybyła, by rywalizować ze sobą na kortach, zdobywać nagrody w aktywnościach, doświadczać wirtualnej rzeczywistości, czy skosztować własnoręcznie robionych słodyczy w Manufakturze Cukierków.

Biorąc pod uwagę, że gościliśmy młodzież z całej Polski, zapewnienie im ciekawej, a co najważniejsze w obecnych czasach, bezpiecznej rozrywki, było wymagającym zadaniem. Dzięki pogrupowaniu uczestników i rozplanowaniu atrakcji na kolejne dni udało nam się sprostać temu wyzwaniu. Jestem z tego powodu szczęśliwy i mam nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się w spokojniejszej atmosferze. – stwierdził Marek Krajewski, prezes Fundacji Narodowy Badminton.

W sobotę na kort weszli dorośli, którzy zagrali ze sobą w Turnieju Amatorów ORLEN CUP oraz w grach seniorskich. Łącznie uczestnicy zagrali ze sobą w kilkunastu kategoriach, prezentując bardzo wysoki poziom gry.

Badminton na rocznicę

Tegoroczne Narodowe Dni Badmintona miały za zadanie upamiętnić rocznicę Bitwy Warszawskiej. 100 lat temu na przedpolach stolicy Polacy zatrzymali bolszewicką nawałnicę, która zmierzała na Zachód Europy. W tym celu identyfikacja wizualna wydarzenia nawiązywała właśnie do tych bohaterskich czynów. Nie jest to pierwsza taka inicjatywa, gdyż w poprzednich latach Narodowe Dni Badmintona również nawiązywały do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sponsorzy i partnerzy wierzą w polski badminton

Takie wydarzenia nie mogłyby istnieć bez pomocy partnerów, którzy chcą uczestniczyć w rozwoju badmintona w Polsce i dostrzegają jego potencjał. Sponsorem Strategicznym Narodowych Dni Badmintona po raz drugi z rzędu jest PKN ORLEN. Lider branży paliwowej od roku sponsoruje także kadrę narodową badmintona.

Z Narodowymi Dniami Badmintona od pierwszej edycji związany jest Totalizator Sportowy -właściciel marki LOTTO, który pełni rolę Partnera Głównego. Dodatkowo wspiera również rozgrywki ligowe, będąc ich Partnerem Tytularnym.

Tak ambitne projekty mogą funkcjonować dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, które od początku współpracuje z Fundacją Narodowy Badminton.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany