18 październik 2019

Olimpia zagra z liderem ligi

fot. UM Grudziądz
Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz kolejna szansa na punkty w Fortuna 1 Liga. Tym razem podopieczni trenera Jacka Trzeciaka zmierzą się przed własną publicznością z liderem tabeli – Radomiakiem Radom.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Rywal Olimpii

Radomiak Radom – podobnie jak Olimpia Grudziądz w obecnej kampanii Fortuna 1 Liga pełni rolę beniaminka. Podopieczni trenera Dariusza Banasika mimo to są obecnie jedną z największych rewelacji sezonu 2019/2020. „Zieloni” po 13 seriach z dorobkiem 26 punktów gier przewodzą całej stawce. Radomiaka i Olimpię poza byciem beniaminkiem łączy jeszcze jedno. Obie drużyny po dwóch pierwszych kolejkach miały po dwa zwycięstwa. Później na zawodników trenera Banasika czekał mały kryzys, z którego wyszli po kolejnych dwóch pojedynkach. Od tego czasu rozpoczęło się regularne punktowania ekipy z Radomia. Wszystko przerwane zostało w ubiegłej kolejce. 13 seria gier okazała się pechowa dla „Zielonych”. Domowa porażka z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:3 przerwała znakomitą passę beniaminka.

Z kolei piłkarze z naszego miasta po kilku dobrych spotkaniach, w ubiegłej kolejce ponieśli pierwszą od dawna porażkę. „Biało-zieloni” na wyjeździe ulegli innemu beniaminkowie, GKS Bełchatów 0:1.

Mecz w Bełchatowie podziałał na nas bardzo motywująco. W sobotę przed swoimi kibicami będziemy chcieli pokazać się jak z najlepszej strony” – zapowiada Omran Haydary, najlepszy strzelec Fortuna 1 Liga.

 

Mistrz na meczu

Olimpia Grudziądz – jak pokazują wcześniejsze przykłady – aktywna jest nie tylko na boisku. Klub od początku sezonu promuje sportowców i wydarzenia nie tylko związane z piłką nożną. Na sobotnim meczu gościem specjalnym na Stadionie Centralnym przy ul. Piłsudskiego 14 będzie Mistrz Polski w klasie Supersport 300.

Pojedynek z Radomiakiem Radom zaplanowano na sobotę (19 października). Pierwszy gwizdek o godzinie 17. Spotkanie poprowadzi arbiter z Warszawy, Piotr Urban.

 

Olimpia Grudziądz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-09-26 19:00
miejsce
Sztukateria Art&Music Pub,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-25 15:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-14 17:00
miejsce
Hala Widowiskowa, Grudziądz,...
wstęp biletowany