28 lipiec 2021

Rywal z medalami

fot. UM Grudziądz/Na zdjęciu dekoracja Małgorzaty Zubryckiej
Ostatni weekend obfitował w sukcesy zawodniczek Jeździeckiego Klubu Sportowego „Rywal”. Między innymi z Mistrzostw Polski Północnej wróciły z kilkoma medalami. Kolejnym ważnym etapem sportowych zmagań będą XXIV Jeździeckie Mistrzostwa Polski Amatorów oraz Mistrzostwa Województwa w ujeżdżeniu i skokach.
REKLAMA

Od 23 do 25 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej w Ujeżdżeniu w Kwiekach. W barwach Rywala startowała Olga Masłowska na koniu Just Love. W końcowej klasyfikacji uplasowała się na drugim miejscu zdobywając tym samym srebrny medal w kategorii wiekowej Senior.

W tym samym terminie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej w skokach przez przeszkody w Solcu Kujawskim, w których startowały dwie zawodniczki z grudziądzkiego klubu – Janina Wierzchowska i Małgorzata Zubrycka.

Janina na kucyku Princeska startowała w grupie wiekowej młodzik i po 4 przejazdach ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu z bardzo niewielką stratą do miejsca trzeciego, która wynosiła 0,25 punktu.

W kategorii Seniorów, Małgorzata Zubrycka na klaczy Fayette WV, po bardzo równej jeździe, w najtrudniejszej grupie wiekowej, gdzie przeszkody sięgały 135 cm wysokości, zdobyła brązowy medal.

Jednocześnie rozegrane zostały regionalne zawody w skokach przez przeszkody, w których świetną formę prezentowała Julia Wutkowska startująca na Bella Bellisima oraz Cersania. Julia dwukrotnie zwyciężyła w klasie N.

To jeszcze nie koniec sukcesów grudziądzkich zawodniczek. W Jakubowicach, również w skokach przez przeszkody, startowała Karolina Bruzdowska na koniach Hiszpan oraz Querentino. Zawodniczka startowała w klasie L i po bardzo udanych przejazdach zajęła trzykrotnie pierwsze miejsce ex aequo.

 

Biuro Prasowe i Medialne

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-11 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-21 18:00
miejsce
Parafia Podwyższenia Krzyża...
wstęp biletowany