15 październik 2020

Wojownik niezłomny - Bydgoszczanka, mieszkaniec Koronowa oraz Obrowa

fot. nadesłane
Dobiega końca zgrupowanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach projektu „Wojownik niezłomny” w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu. Nazwa przedsięwzięcia nawiązuje do walczących w podziemiu niepodległościowym śmiałków, którzy w czasie próby wykazali się niebywałym hartem ducha i ogromną odwagą. Takie właśnie cechy charakteru pożądane są wśród żołnierzy wcielanych w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Wykształceniu odpowiednich postaw i wartości pomaga ciągłe samodoskonalenie oraz udział żołnierzy w szkoleniach, warsztatach i kursach metodycznych. Trwające w Zegrzu zgrupowanie oparte jest o wiedzę i doświadczenie najlepszych trenerów. Szkolący się żołnierze kształcą się w technikach wywodzonych z różnych sportów walki: kickboxingu, boksu, brazylijskiego jujitsu, judo i MMA. Celem „Wojownika Niezłomnego” jest wyszkolenie kadry instruktorskiej na potrzeby Brygad OT.
REKLAMA
Wśród reprezentantów 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialne znaleźli się m.in.:

Grzegorz Błotnicki - Pochodzący z małej miejscowości Obrowo, 20 letni kickboxer. Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Pierwszy medal Mistrzostw Polski zdobył w wieku 12 lat. Na odbywających się pod koniec września Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kick-boxingu wywalczył dwa złote medale i został najlepszym zawodnikiem turnieju.

Krzysztof Gawrych – Mieszkaniec Koronowa. Zapasy trenuje od prawie 30 lat. Medalista Mistrzostw Polski, wieloletni trener w Gdańskich i Bydgoskich klubach zapaśniczych – obecnie główny trener Klubu Gwiazda Bydgoszcz. Zawodnik Brazylijskiego JUJITSU. Sędzia zapasów na turniejach oraz zawodach na szczeblu ogólnopolskim w stylu wolnym oraz klasycznym. Nauczyciel oraz wykładowca akademicki  z zakresu taktyki i techniki interwencji.

Agata Wasiluk – Bydgoszczanka. Do 2019 roku reprezentantka CWKS Zawisza Bydgoszcz w biegach na krótkich dystansach. Obecnie sportowo zorientowana na mieszane sztuki walki MMA. Pod koniec września 2020 r.  w Akademickich Mistrzostwach Polski organizowanych w Bydgoszczy otrzymała złoty medal w swojej kategorii.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
10523
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2021-01-31 16:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-07 16:30
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany