6 wrzesień 2019

XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół

fot. UM Grudziądz
5 września odbyła się XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół. Jest to cykliczna, sportowa impreza integracyjna, w której biorą udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych TO-MY, które prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Zawody rozgrywały się w Gminnym Ośrodku Kultury z Małym Rudniku koło Grudziądza. Uczestnicy zmagali się w konkurencjach lekkoatletycznych: indywidualnych i drużynowych. Wielobój drużynowy był rozgrywany w następujących konkurencjach: skok w dal, wyścig w nartach, przeciąganie liny, strzał na bramkę, sztafeta 4 x 100 metrów, slalom z piłką rehabilitacyjną.

Pierwsze miejsce w wieloboju drużynowym zajął WTZ Grudziądz, drugie WTZ Wąbrzeźno, a trzecie WTZ z Kowalewa Pomorskiego.

Uczestnikom towarzyszył ogromny duch walki, o czym można było się przekonać, obserwując siłę i ogromny zapał zawodników. Każdy startujący zawodnik starał się, żeby pokonać własne słabości, a kibice wspierali swoich faworytów gorącym dopingiem.

W XV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół uczestniczyło ogółem 300 osób, w tym 170 zawodników. W zawodach udział wzięło 14 WTZ z województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Przyznano po 17 pierwszych, drugich i trzecich miejsc. Dodatkowo nagrodzono najbardziej aktywnych uczestników oraz wręczono pamiątkowe podziękowania za uczestnictwo wszystkim Warsztatom Terapii Zajęciowej, sędziom z Koła PTTK OseSek, GOK w Małym Rudniku i Regionalnemu Szpitalowi za zapewnienie bezpieczeństwa podczas zawodów.

Urząd Miajski w Grudziądzu reprezentowały Dyrektor Wydziału Kominikacji Społecznej Ewa Niewiadomska-Radom oraz Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Anna Stachura-Rębisz.


Biuro Prasowe Prezydenta

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Grudziądzu

kiedy
2020-10-15 18:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-17 19:00
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-21 19:00
miejsce
Centrum Kultury Teatr, Grudziądz,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-23 19:30
miejsce
Klub Akcent, Grudziądz, Wybickiego 38
wstęp biletowany